Notice: Constant DISABLE_WP_CRON already defined in /home/novaloji/public_html/wp-config.php on line 77
Hakkımızda - Novaloji

ÖZGÜR BİLİM VE TEKNOLOJİ

Novaloji kimdir, anlamı nedir, nasıl bir kuruluştur?
Novaloji, Novarok Bilim Ekibi tarafından bilimsel yazıların yazılıp yayımlanması için özgür bir platform oluşturmak isteği üzerine ekibin önde gelenlerince takıma fikir olarak sunulmuştur. Takımın da olumlu tepkileriyle büyük bir heyecan içerisinde 2020’nin Ekim ayında çalışmalarına başlanmıştır. Çalışmalar sonucunda ise platformun açılışı gerçekleşmiştir.

Novaloji, bilimin özgür ve erişebilir olduğu fikri üzerine çıkmış bir projedir. Bu sebeple hem Novarok takım ismini andıran hem de fikrin önemini betimleyen bir isim arayışına gidildi. Birçok önerinin içerisinde “Novaloji” ismi en çok dikkat çeken fikirdi. Böylelikle takımı ve projemizi en iyi şekilde ifade eden bu kavramın platformumuzun ismi olması üzerine karar alındı.

Novaloji – Özgür Bilim ve Teknoloji platformu çok amaçlı bir yerdir. Novaloji; bilimsel bulguların Türkçe olarak sunulmasının yanı sıra farkındalığın oluşmasını ve teknolojik gelişmelerden herkesin haberdar olmasını sağlamak, bilim severlerin fikirlerini özgürce ifade edebileceği bir platform oluşturmak gibi konuları amaç edinmiştir.

Bilim ve teknoloji ile ilgilenen insanların kullanımı için Novarok ekibi olarak hazırladığımız Novaloji – Özgür Bilim ve Teknoloji platformu hizmetinizdedir. Türkiye’de bir eksiklik olarak gördüğümüz Türkçe kaynak sorununu eleştirmek yerine buna çözüm üretiyoruz. Sizlerin desteğiyle daha da büyümeyi temenni ediyoruz ve inanıyoruz ki bir gün bilim herkes tarafından kolaylıkla erişilebilir olacaktır.

Saygılarımızla,
Novarok Bilim Ekibi.